Το Θέατρο Χαλκίδας στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Θεάτρου τίμησε τον μεγάλο Χαλκιδαίο λογοτέχνη ποιητή και λογοπλάστη Γιάννη Σκαρίμπα την Τετάρτη το απόγευμα στο Αμφιθέατρο και παρών ήταν ο πρώην δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης.
Μπορεί πλέον να μην ασχολείται με την Τοπική Αυτοδιοίκηση, αφού η τελεία μπήκε στις εκλογές του Οκτωβρίου, αφού δεν ήταν υποψήφιος, αλλά στην εκδήλωση ήταν παρών, αφού ο πολιτισμός ήταν προτεραιότητα για τον πρώην δήμαρχο…