Ο Σύνδεσμος των εν Ευβοία Πελοποννησίων "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης", τίμησε τον ήρωα της Ελληνικής Επανάστασης Θεόδωρο Κολοκοτρώνη χθες. Παρών στην επιμνημόσυνη δέηση ήταν ο Αντιπρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Χαλκιδέων Πάνος Καραμούζης.
Ο Αντιπρόεδρος στον χαιρετισμό του είπε, μεταξύ άλλων, ότι «οι Έλληνες πάντα γίνονται μια γροθιά όταν αντιμετωπίζουν κοινό εχθρό και αυτό το απέδειξαν περίτρανα στην επανάσταση του 1821»!