Στο αυτόφωρο οδηγήθηκε ο δράστης, υπάλληλος πρατηρίου υγρών καυσίμων στο Δήμο Διρφύων Μεσσαπίων ο οποίος συνελήφθη από αστυνομικούς του Α.Τ Διρφύων Μεσσαπίων μετά από μήνυση που υπέβαλλε σε βάρος του η σύντροφος του για οικογενειακή βία.
Συγκεκριμένα όπως κατήγγειλε,ο δράστης, για άγνωστο λόγο αφού λογόφεραν την χτύπησε.
Οδηγήθηκε στον Εισαγγελέα
όπου πήρε προθεσμία και θα δικαστεί την Παρασκευή 5 Απριλίου.