Με μια ξεχωριστή ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook ο περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας Φάνης Σπανός θέλησε να στείλει το δικό του μήνυμα με αφορμή την Ημέρα της Γυναίκας.
Ανέβασε μια φωτογραφία της συζύγου του Μαρίας Αναστασίου μαζί με την βασίλισσα Ελισάβετ και τη συνόδευσε με την εξής λεζάντα:
«Maria Anastasiou μου, δε "θα σε κάνω βασίλισσα", γιατί είσαι από μόνη σου πολύ περισσότερα. Κάθε γυναίκα πρέπει να είναι. Με πολύ απλά υλικά. Αγάπη και σεβασμό!
Να σας χαιρόμαστε!»