Στο club των συνταξιούχων ανήκει εδώ και μερικούς μήνες ο δάσκαλος και δημοτικός σύμβουλος Δήμου Κύμης Αλιβερίου Τάσος Βλάχος.
Οι συνάδελφοί του όμως δεν τον ξέχασαν. Ο Τάσος Βλάχος ήταν ανάμεσα στους συνταξιούχους εκπαιδευτικούς που ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κύμης-Αλιβερίου, το βράδυ της Πέμπτης τίμησε για το εκπαιδευτικό τους έργο.
Ο ίδιος συγκινημένος παρέλαβε την τιμητική πλακέτα και τόνισε ότι θα κρατήσει φυλαγμένα στην καρδιά του τα χρόνια που πέρασε μέσα στις σχολικές αίθουσες.