Ο Δήμος Χαλκιδέων και ο Πανευβοϊκός Σύλλογος Κακοποιημένης Γυναίκας και Παιδιού «Ο Καλός Σαμαρείτης», σε συνεργασία με το Γενικό Νοσοκομείο Χαλκίδας, διοργάνωσαν σήμερα το πρωί με επιτυχία ακόμα μια εθελοντική αιμοδοσία στην αίθουσα Αριστοτέλης (ισόγειο Μεγάρου Κότσικα) στην παραλία της Χαλκίδας.
Πολλοί ήταν οι Χαλκιδέοι που προσήλθαν και αφιέρωσαν δέκα λεπτά για δώσουν αίμα και ζωή σε εκείνους που το έχουν ανάγκη, αφού η εθελοντική αιμοδοσία αποτελεί μια πράξη αγάπης και προσφοράς προς τον συνάνθρωπο.