Εκεί που νομίζουμε ότι τα έχουμε δει όλα, έρχεται ένας οδηγός να μας επιβεβαιώσει ότι φαντασία του Έλληνα είναι πραγματικά ανεξάντλητη. Δεν έχει τέλος, όπως φαίνεται, η ευρηματικότητα του Έλληνα οδηγού όταν αναζητάει χώρο προκειμένου να αφήσει το αυτοκίνητό του στην αστική ζούγκλα. Τι και αν καταστήσει εφιαλτική τη ζωή των συμπολιτών του, θέτοντας τους σε κίνδυνο; Δεν του καίγεται…καρφί και έτσι δεν θα διστάσει να αφήσει το αυτοκίνητό του σε ένα πεζοδρόμιο, σε μια στάση λεωφορείων, παράλληλα με ένα άλλο και νόμιμα σταθμευμένο αυτοκίνητο.
Η έμπνευση ξεπερνάει κάθε φαντασία. Όπως βλέπουμε στη
φωτογραφία ο οδηγός αυτού του κόκκινου Toyota Yaris θεώρησε σοφό να αποφύγει
την ταλαιπωρία εύρεσης θέσης στάθμευσης αφήνοντάς το πάνω σε έναν μικρό κόμβο