Το ιστορικό στέλεχος του ΠΑΣΟΚ είχε διατελέσει μέλος και Γραμματέας της Ν.Ε Εύβοιας και υπήρξε γ.γ του Εργατικού Κέντρου Εύβοιας. Η αγάπη για τον τόπο του υπήρξε η κινητήρια δύναμη της μακρόχρονης πορείας του στα κοινά. Έναν τόπο που υπηρέτησε ανιδιοτελώς και με δυναμισμό, εντός και εκτός δημοτικών συμβουλίων..
Ο Δημήτρης Σταύρου αφήνει δυσαναπλήρωτο κενό
Η Ν.Ε Ευβοίας εκφράζει τα ειλικρινά συλλυπητήρια στους
οικείους του..
Σύντροφε ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα σε σκεπάσει!!!
Αιωνία σου η μνήμη…
Η κηδεία θα τελεστεί σήμερα Τετάρτη 06/03/2024 στις 3 το μεσημέρι στα Ζάρκα, τον τόπο καταγωγής του…