Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Μικρασιατών Προσφύγων και κατοίκων Νεάπολης Χαλκίδας διοργάνωσε χθες εκδήλωση, με θέμα ” Ο κύκλος του χρόνου και οι Μικρασιατικές Διατροφικές Συνήθειες” στο Συνεδριακό Κέντρο της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας, στη Χαλκίδα. Ομιλήτριες στην εκδήλωση ήταν οι Αρχοντία Παπαδοπούλου, ιστορικός και συγγραφέας και Γεωργία Μεγαρίτη, σύμβουλος διατροφής και ευζωΐας. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Μητροπολίτης Χαλκίδοςκ. Χρυσόστομος, ο αντιπεριφερειάρχης Γιώργος Κελαιδίτης, ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Δημήτης Σέρας, ο πρόεδρος της ΔΑΕΠΕΧ Γιάννης Γαιτανάρος κλπ