Την πρώτη του συνεδρίαση πραγματοποίησε το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της ΔΑΕΠΠΕΧ που συγκροτήθηκε με απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου. Το συμβούλιο αποφάσισε και όρισε αντιπρόεδρο τον Ηλία Παπαγεωργίου και διευθύνοντα σύμβουλο τον Χρήστο Φλώρο. Τα υπόλοιπα μέλη είναι
• Ιωάννης Γαϊτανάρος Πρόεδρος
και μέλη
• Βασιλική Κόντου
• Δημήτρης Στεφανίδης
• Κωνσταντίνα Σταθοπούλου
• Δημήτρης Διαμαντάκης
• Νικόλαος Πολίτης