Μπορεί να εκλέχτηκε για τρίτη φορά δήμαρχος Καρύστου στις εκλογές της Τοπικής Αυτοδιοίκησης του Οκτωβρίου ο Λευτέρης Ραβιόλος, αλλά χθες, σημειώθηκε η πρώτη του νίκη σε συνδικαλιστικό όργανο των αυτοδιοικητικών.
Για πρώτη φορά έθεσε υποψηφιότητα στις εκλογές της Κεντρικής Ένωσης Δήμων και η παρουσία του ήταν σαρωτική, αφού εξελέγη τέταρτος.
Δίπλα του χθες, όπως και πάντα, η σύζυγός του Λένα, η κόρη του Ιωάννα, η Αντιδήμαρχος Μαρία Βερούχη, η ειδική σύμβουλος Κρυσταλία Καρύκα και ο Άγγελος Μπαγιάτης.