Δυναμικά έχει ξεκινήσει από την νέα του θέση ο Αντιπεριφερειάρχης Περιβάλλοντος, Χωρικού Σχεδιασμού και Μεταφορών Βαγγέλης Κούκουζας ο οποίος, χωρίς υπερβολή, όπως κάνει πάντα έχει πέσει με τα μούτρα στη δουλειά. Στο γραφείο του στο κτίριο της Περιφέρειας στην Λαμία επικρατεί οργασμός, καθώς καθημερινή είναι η συνεργασία του με τους υπηρεσιακούς παράγοντες, με τους οποίους είναι σε επαφή για ενημέρωση από την επομένη ανάληψης των νέων καθηκόντων του.
Οι γνώσεις και η εμπειρία του
αναμένεται να αποδειχθούν ανεκτίμητης αξίας στον Περιφερειάρχη Φάνη Σπανό