Ολοκληρώνεται το έργο αναβάθμισης της οδού Αντωνίου, στο πλαίσιο του συνολικού έργου «Ανοικτό Κέντρο Εμπορίου (Open Mall)» και σήμερα, Πέμπτη 4 Απριλίου 2024, ξεκίνησε η ασφαλτόστρωση της
οδού, από τη συμβολή της με την οδό Κακαρά έως και τη συμβολή της με την οδό Μητροπόλεως.
- Μέχρι στιγμής, έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες κατασκευής νέων πεζοδρομίων, με πρόβλεψη ΑμεΑ, εγκατάστασης νέου, σύγχρονου ηλεκτροφωτισμού και τοποθέτησης νέου αστικού εξοπλισμού.
- Από αύριο, Παρασκευή 5 Απριλίου 2024, η οδός Αντωνίου δίνεται στην κυκλοφορία για τα οχήματα.
- Αμέσως μετά την ολοκλήρωση του έργου στην Αντωνίου, ακολουθεί η αναβάθμιση της οδού Γαζέπη.