Στο Οθωμανικό Τέμενος «Εμίρ Ζαδέ» όπου και παρουσιάστηκε Ιστορική αναδρομή των γεγονότων της εποχής, με την συμμετοχή των Πολιτιστικών Συλλόγων της Εύβοιας, βρέθηκαν χθες, η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Τουρισμού Δήμητρα Σακελλαράκη, ο βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ Ν. Ευβοίας Συμεών Κεδίκογλου και η Αντιδήμαρχος Πρόνοιας Δήμου Χαλκιδέων Τασούλα Μακαρώνα.
Χθες, πρώτη μέρα των διήμερων εκδηλώσεων για την απελευθέρωση της Εύβοιας που διοργάνωσε η Ομοσπονδία Πολιτιστικών συλλόγων Εύβοιας και οι αντιδήμαρχοι, όπως και ο βουλευτής, ήταν εκεί.