Συνεδρίασε χθες το συμβούλιο της Κοινότητας Χαλκίδας και παρών ήταν ο επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης Δήμου Χαλκιδέων Γιώργος Σπύρου. Ο πρόεδρος της Κοινότητας Κυριάκος Παλιβάκης από υπερβολική ευγένεια ίσως ή λόγω απειρίας έδινε το λόγο συνεχώς στον κ. Σπύρου ο οποίος και μονοπώλησε τη συνεδρίαση. Ο κ. Σπύρου δεν είναι σύμβουλος της Κοινότητας.
Έχει στην Κοινότητα συμβούλους που εκπροσωπούν την παράταξή του και θα μπορούσαν αυτοί να τοποθετηθούν. Η Κοινότητα άλλωστε γνωμοδοτεί, δεν αποφασίζει. Αν είναι στις συνεδριάσεις να πάνε οι δημοτικοί σύμβουλοι και να τοποθετούνται για όλα, τότε ας καταργήσουν τα … Δημοτικά Συμβούλια ή τα Κοινοτικά….