Στη Χαλκίδα βρέθηκε τη Δευτέρα, η υποψήφια ευρωβουλευτής της Νέας Δημοκρατίας και πρώην βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Εύη Χριστοφιλοπούλου και πραγματοποίησε μια σειρά από συναντήσεις με εκπροσώπους φορέων του Νομού.
Δίπλα της κάθονταν ο Γιάννης Λαλανίτης που από τα λεγόμενα του φάνηκε ότι είχε μια ιδιαίτερη αδυναμια στην υποψήφια ευρωβουλευτή. Άλλωστε στο ΠΑΣΟΚ ήταν και οι δυο. Ο Λαλανίτης βέβαια έχει καιρό που έχει αποχωρήσει αλλά έχει και τις αδυναμίες του.