Τη λες και ….δύσκολη την περασμένη Δευτέρα για τον αναπληρωτή πρόεδρο της Κοινότητας Χαλκίδας Γιάννη Μπιλάλη! Από τη συνεδρίαση της Κοινότητας η οποία η αλήθεια είναι ότι είχε μεγαλύτερο ενδιαφέρον από τις χλιαρές συνεδριάσεις του Δημοτικού Συμβουλίου, ανταποκρίθηκε και στο κάλεσμα της υποψήφιας Ευρωβουλευτού της Νέας Δημοκρατίας Εύης Χριστοφιλοπούλου.
Και δεν θα μπορούσε να κάνει και αλλιώς, αφού είναι και πρόεδρος της ΔΗΜΤΟ Χαλκίδας και η κομματική οργάνωση πρέπει να δίνει το «παρών».