Παρούσα στην ημερίδα που πραγματοποιήθηκε χθες το απόγευμα στο Αμφιθέατρο, με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα του αυτισμού, ήταν η βουλευτής Εύβοιας της Νέας Δημοκρατίας Κωνσταντίνα Καραμπατσώλη.
Η βουλευτής στο χαιρετισμό της είπε πως η εκδήλωση την γεμίζει με υπερηφάνεια για την Εύβοια και για το Δήμο Χαλκιδέων ο οποίος καθίσταται πρωτοπόρος με τις δράσεις του.
Η κα Καραμπατσώλη αναφέρθηκε στην Παγκόσμια ημέρα του αυτισμού έστειλε το δικό της μήνυμα: «Πρέπει να στηρίζουμε τα άτομα με αυτισμό γιατί έχουν πολλά να δώσουν. Είναι πάμπολλα τα παραδείγματα ανθρώπων που δεν επηρεάστηκαν και έδωσαν τα μέγιστα στην ανθρωπότητα»