Είκοσι πέντε συνάνθρωποί μας, είκοσι πέντε βορειοευβοιώτες της διπλανής πόρτας, της διπλανής παρέας, της συντροφιάς που ανεβαίνουμε στο βουνό ή που απολαμβάνουν τον ήλιο στην παραλία, εκπαιδεύτηκαν πλήρως από τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό Χαλκίδας, από τις κυρίες Μαρία Ντρέκη και Αγγελική Ζαρούχα στις πρώτες βοήθειες.
Το σεμινάριο πραγματοποιήθηκε το διήμερο 6 και 7 Απριλίου 2024 στο Θερμαι Σύλλα στα Λουτρά Αιδηψού.
Το Τελέθριον το Σύσκιον ευχαριστεί όλους για τη συμμετοχή τους
καθώς και όσους βοήθησαν να πραγματοποιηθεί η δράση.