Και οι επτά (7) δήμαρχοι της Εύβοιας (λείπει ο Καρύστου Λευτέρης Ραβιόλος που έχει εκλεγεί στην ΚΕΔΕ) έχουν πάρει θέσεις και σε άλλα όργανα της Τοπικής Αυτοδιοίκησης. Ο Αντωνόπουλος έχει εκλεγεί στο Δίκτυο των Μπλε Δήμων, οι Κοντζιάς, Βάκα, Τσαπουρνιώτης, Μπαράκος, Ψαθάς στην ΠΕΔ Στερεάς.
Μόνο ο Νίκος Γουρνής Δήμαρχος στην Ερέτρια δεν έχει πάρει ακόμη κάποια θέση σε ανώτερα όργανα. Θάρθει η ώρα του. Άλλωστε τρεις μήνες δήμαρχος είναι. Δεν έχει ...ψηθεί ακόμη!