Με την αρμόζουσα λαμπρότητα και την καθορισμένη εκκλησιαστική τάξη, εγκαινιάσθηκε χθες από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Χαλκίδος κ. Χρυσόστομο, ο Ιερός Ναός του Πολιτιστικού-Πνευματικού Κέντρου της Ιεράς Μητροπόλεως Χαλκίδος, επ’ ονόματι του οσίου και θεοφόρου πατρός ημών Ιακώβου του νέου ασκητού, του «με συγχωρείτε».
Το «παρών» έδωσαν, μεταξύ άλλων, η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα ο Αντιπεριφερειάρχης Εύβοιας Γιώργος Κελαϊδίτης, ο Αστυνομικός διευθυντής Αθανάσιος Γερογιάκομος, κ.α.