Όταν ο επικεφαλής δημοτικής παράταξης έχει εμπειρία αυτοδιοικητική, έχει μεγάλη σημασία και αξία. Και ξέρει να βάζει στη θέση τους ακόμα και συμβούλους της παράταξής του, όταν αυτοί παρεκτρέπονται. Ο Γιάννης Μπουροδήμος στη συνεδρίαση λογοδοσίας της Δημοτικής Αρχής Δήμου Διρφύων Μεσσαπίων η οποία πραγματοποιήθηκε την Τρίτη, έβαλε «φρένο» στη σύμβουλο της παράταξής του Γεωργία Τζάθα της οποίας τα σχόλια, για άλλη μια φορά προκάλεσαν ένταση.
«Έλεος» είπε ο κ. Μπουροδήμος για να σταματήσει η κα Τζάθα και τα κατάφερε!