Σήμερα στην Στενή, η τεχνική υπηρεσία της περιφερειακής ενότητας Ευβοίας μαζί με την ανάδοχο εταιρεία του έργου, παρουσίασε το έργο της ανάπλασης που θα πραγματοποιηθεί στη Στενή ( πεζοδρόμηση Κάτω Στενή - Άνω Στενή, Βρύση Νταβέλη, Βρύση Γιατρού). Παραβρέθηκαν ο περιφερειάρχης κος Σπανός , ο δήμαρχος κος Ψαθάς, περιφερικοί και δημοτικοί σύμβουλοι, ο πρόεδρος της ΤΚ Στενής και επαγγελματίες της περιοχής. Μέσα από το διάλογο για την ανάπλαση, ο δήμαρχος Διρφύων Μεσσαπίων δεσμεύτηκε για την συγκοινωνιακή σύνδεση της Στενής με την πόλη της Χαλκίδας τις Κυριακές για την εξυπηρέτηση των επισκεπτών και όχι μόνο.
Τετάρτη 15 Μαΐου 2024
Στην Στενή για την ανάπλαση (φωτο)
Σήμερα στην Στενή, η τεχνική υπηρεσία της περιφερειακής ενότητας Ευβοίας μαζί με την ανάδοχο εταιρεία του έργου, παρουσίασε το έργο της ανάπλασης που θα πραγματοποιηθεί στη Στενή ( πεζοδρόμηση Κάτω Στενή - Άνω Στενή, Βρύση Νταβέλη, Βρύση Γιατρού). Παραβρέθηκαν ο περιφερειάρχης κος Σπανός , ο δήμαρχος κος Ψαθάς, περιφερικοί και δημοτικοί σύμβουλοι, ο πρόεδρος της ΤΚ Στενής και επαγγελματίες της περιοχής. Μέσα από το διάλογο για την ανάπλαση, ο δήμαρχος Διρφύων Μεσσαπίων δεσμεύτηκε για την συγκοινωνιακή σύνδεση της Στενής με την πόλη της Χαλκίδας τις Κυριακές για την εξυπηρέτηση των επισκεπτών και όχι μόνο.