Δεύτερη μέρα του Πάσχα χθες και το Αλιβέρι γιόρτασε για άλλη μια χρονιά την εορτή του χορού της Καμάρας. Οι Αλιβεριώτες βρέθηκαν στο περίβολο του Μητροπολιτικού Ιερού Ναού ΑγίουΓεωργίου και μετά την Αρχιερατική Θεία Λειτουργία χόρεψαν τον χορό της Καμάρας.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν η αντιδήμαρχος Σοφία Κίλλια Βότση και ο πρόεδρος της Κοινότητας Αλιβερίου Προκόπης Αλέξης οι οποίοι φρόντιζαν τα της εκδήλωσης