Για πρώτη φορά μετά από χρόνια ο πολιτευτής του ΠΑΣΟΚ Εύβοιας Αλέξανδρος Θεοδώρου πέρασε τις ημέρες του Πάσχα εκτός των τειχών! Με την οικογένειά του μακριά από την αγαπημένη του Κύμη και φέτος ήταν η ευκαιρία, αφού τα προηγούμενα χρόνια δεν του επέτρεπαν τις πασχαλινές αποδράσεις οι αυτοδιοικητικές του υποχρεώσεις. Πέρυσι είχε προεκλογικό τρέξιμο για τις εθνικές εκλογές, οπότε φέτος ήταν η ευκαιρία!
Λίγες βέβαια οι μέρες της απόδρασης, αφού μακριά από την Εύβοια δεν αντέχει για πολύ!