Με τον Σεβασμιώτατο συλλειτούργησαν ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Σκοπέλου κ. Νικόδημος, ο αρχιμ. Γαβριήλ Εμμανουηλίδηε-ηγούμενος της Ι. Μονής Οσίου Δαυΐδ Γέροντος Λίμνης, ο Πρωτοπρεσβ. Νικόλαος Αναστασίου-εφημέριος της Ενορίας Ροβιών, ο ιερομον. Νεόφυτος Ψαρρός και ο αρχιδιάκ. Σταύρος Καλαφάτης.
Μπορείτε να παρακολουθήσετε το κήρυγμα του Σεβασμιωτάτου, επιλέγοντας τον σύνδεσμο: ΚΗΡΥΓΜΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΟΥ ΧΑΛΚΙΔΟΣ κ. ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ Ι. Ν.ΑΓΙΟΥ ΙΣΙΔΩΡΟΥ ΡΟΒΙΩΝ 14/5/2024
Μετά τη Θεία Λειτουργία, ο κ. Γαρυφαλλάκης, η σύζυγός του κ. Μαρία και η οικογένειά τους παρέθεσαν το καθιερωμένο εόρτιο κέρασμα προς όλους τους εκκλησιασθέντες μεταξύ των οποίων παρέστησαν ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Ευβοίας κ. Γεώργιος Κελαϊδίτης και ο Δήμαρχος Μαντουδίου-Λίμνης-Αγ. Άννης κ. Γεώργιος Τσαπουρνιώτης.
Το ιερό αναλόγιο διηκόνησαν μέλη της χορωδίας του πρωτοψάλτη της Ενορίας Ζωοδόχου Πηγής οδ. Ακαδημίας κ. Σπυρίδωνος Παυλάκη.
Φωτογραφίες: Ιωάννης & Ευάγγελος Φαφούτης