Πόσες φορές δεν έχουμε δει μεγάλα οχήματα, όπως φορτηγά μεταφορικών εταιριών , παρκαρισμένα στην άκρη του δρόμου μέσα σε κατοικημένες περιοχές και ειδικά μέσα στην Χαλκίδα από νωρίς το πρωί και να κλείνουν το ρεύμα κυκλοφορίας ή με το ζόρι να χωράνε να περνάνε τα αυτοκίνητα. Το χειρότερο βέβαια είναι ότι ξεφορτώνουν για όσες ώρες θέλουν και οι υπόλοιποι οδηγοί να αγανακτούν.
Όπως ο οδηγός της φωτογραφίας που χθες το πρωί αφενός έκλεισε το ένα ρεύμα
κυκλοφορίας στην Χαϊνά και αφετέρου έκλεισε το δρόμο και δεν μπορούσε κανείς να
στρίψει στην οδό Ηλία Αφεντάκη.