Οι δυο παλιές δημοτικοί σύμβουλοι Τασούλα Μακαρώνα Ψυχογιού και Ελένη Αιδίνη δοκομασμένες χρόνια τώρα έχουν καταφέρει να αποδείξουν ότι μπορούν να προσφέρουν πολλά. Ο τρίτος της παρέας Αντώνης Σπανός για πρώτη φορά δοκιμάζεται σαν δημοτικός σύμβουλος αλλά για την ώρα δεν έχει κάποιο τομέα ευθύνης. Φέρει βέβαια ένα βαρύ όνομα γι΄αυτό δεν δεν έχει το δικαίωμα να αποτύχει όταν η Δήμαρχος Έλενα Βάκα του αναθέσει κάποια αντιδημαρχία