Πανηγύριζε ο Ιερός Ναός Ζωοδόχου Πηγής Χαλκίδας, που βρίσκεται μέσα στο Εκκλησιαστικό Ορφανοτροφείο Αρρένων, στην Έξω Παναγίτσα. Την Πέμπτη τελέστηκε Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός, με αρτοκλασία και λιτάνευση της Ιερής Εικόνας, προεξάρχοντος του Μητροπολίτη Χαλκίδος κ. Χρυσοστόμου.
Το "παρών" έδωσαν η βουλευτής ΠΑΣΟΚ Εύβοιας Κατερίνα Καζάνη και ο Ευβοιώτης υποψήφιος ευρωβουλευτής του ΠΑΣΟΚ Σταύρος Πετράκης.