Καταγγελία στον Δικηγορικό Σύλλογο Χαλκίδας κατέθεσε γνωστός δικηγόρος της πόλης, κατά συναδέλφου του και ήδη ξεκίνησε προκατακτική πειθαρχική εξέταση ώστε να αποφασισθεί αν θα
Ο λόγος που έκανε την καταγγελία ο δικηγόρος ήταν, ότι ο συνάδελφος του έστειλε γραπτό μήνυμα στο κινητό πελάτισσάς του που ήδη είχε αναλάβει την υπόθεση της και της ζητούσε να αναλάβει αυτός την πολιτική αγωγή (δεν έχει διευκρινιστεί αν γνώριζε ότι ήδη είχε δικηγόρο) αφιλοκερώς παραβαίνοντας τον κώδικα δεοντολογίας.