Σάββατο 8 Ιουνίου 2024
Νέα παράσταση διαμαρτυρίας την Δευτέρα στην Αρτάκη για την κατασκευή μονάδας επεξεργασίας ζωικών λυμάτων
Ύστερα από την επιτυχημένη συγκέντρωση διαμαρτυρίας (δείτε εδώ) για την κατασκευή μονάδας επεξεργασίας ζωικών λυμάτων στον Βατώντα, με σκοπό την παραγωγή βιοαερίου, η οποία θα προκαλέσει επιβάρυνση της ευρύτερης περιοχής, αποφασίστηκε νέα κινητοποίηση, τη Δευτέρα 10 Ιουνίου και ώρα 7.30 μ.μ. στην κεντρική πλατεία της Νέας Αρτάκης.