Η Ανεξάρτητη Αρχή Δημοσίων Εσόδων, με απόφαση του διοικητή, Γιώργου Πιτσιλή, προχωρά σε «σταδιακή μεταφορά αρμοδιοτήτων από τη ΔΟΥ Χαλκίδας στις αντίστοιχες κεντρικοποιημένες φορολογικές υπηρεσίες της Αττικής, με ταυτόχρονη διατήρηση των υπηρεσιών εξυπηρέτησης για πολίτες και επιχειρήσεις». Ειδικότερα, σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα που ανακοίνωσε η ΑΑΔΕ, μεταφέρονται από:
Τετάρτη 5 Ιουνίου 2024
ΔΟΥ Χαλκίδας: Οι αρμοδιότητες μεταφέρονται στην Αθήνα αλλά οι εργαζόμενοι μένουν στην Χαλκίδα
Η Ανεξάρτητη Αρχή Δημοσίων Εσόδων, με απόφαση του διοικητή, Γιώργου Πιτσιλή, προχωρά σε «σταδιακή μεταφορά αρμοδιοτήτων από τη ΔΟΥ Χαλκίδας στις αντίστοιχες κεντρικοποιημένες φορολογικές υπηρεσίες της Αττικής, με ταυτόχρονη διατήρηση των υπηρεσιών εξυπηρέτησης για πολίτες και επιχειρήσεις». Ειδικότερα, σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα που ανακοίνωσε η ΑΑΔΕ, μεταφέρονται από: