Στο Σύνταγμα έκλεισε την προεκλογική περίοδο ο Κυριάκος Μητσοτάκης και χθες το απόγευμα στο κέντρο της Αθήνας πραγματοποιήθηκε η κεντρική προεκλογική συγκέντρωση της Νέας Δημοκρατίας στην πλατεία Συντάγματος, με ομιλητή τον πρωθυπουργό. Εκεί ήταν και ο Υπουργός Υγείας Άδωνις Γεωργιάδης με τη βουλευτή Ευβοίας Κωνσταντίνα Καραμπατσώλη.
Οι σχέσεις του Υπουργού με την κα Καραμπατσώλη είναι φιλικές και άριστες και παρέα χθες χειροκρότησαν τον πρωθυπουργό!