Η ανακοίνωση της αστυνομίας αναφέρει:
Μετέβη στο Α.Τ. Χαλκίδας ημεδαπή γεν.1990 και κατήγγειλε τον πρώην σύντροφό της, (Β) Αστυφύλακα (…), γεν. 1987, υπηρετών στο Α.Τ. {…} Αττικής, διότι αμφότεροι είχαν μεταβεί πλησίον της υψηλής γέφυρας στη Χαλκίδα Ευβοίας και κατόπιν λεκτικής αντιπαράθεσης, ο (Β) αρχικά αφαίρεσε από την (Α) το κινητό της τηλέφωνο, τη χτύπησε με το κράνος του σε άνω άκρο της και ακολούθως την απείλησε ότι θα διαρρεύσει γυμνές φωτογραφίες της που είχε στην κατοχή του.
Παραγγέλθηκε η ιατροδικαστική εξέταση της παθούσης. Δράστης αναζητείται.