Απίστευτο αυτό που συνέβη με την έκδοση της απόφασης των ενστάσεων. Η Αγγελική Γάτση μπαίνει στο Δημοτικό Συμβούλιο και θα ορκιστεί δημοτική σύμβουλος και μένει εκτός ο Γιώργος Σπανός ο οποίος ορκίστηκε την Τετάρτη δημοτικός σύμβουλος αλλά πλέον, μετά την έκδοση της απόφασης των ενστάσεων δεν εκλέγεται και είναι πρώτος αναπληρωματικός.
Δικηγόρος της κας Γάτση ήταν ο Γιάννης Καλαβρής στους χειρισμούς του οποίου βέβαια οφείλεται και η είσοδος της κας Γάτση στο Δημοτικό Συμβούλιο. Όταν έχεις καλό δικηγόρο τα πάντα γίνονται!