Τι κι αν ήταν πρόεδρος στην ΠΕΔ Στερεάς Ελλάδας ο Δήμαρχος Καρπενησίου Νίκος Σουλιώτης. Στις εκλογές του π. Οκτωβρίου δεν μπόρεσε να επανεκλεγεί σε αντίθεση με τον αντιπρόεδρο Γιώργο Ψαθά και τον γραμματέα Γιάννη Κοντζιά οι οποίοι εκλέχτηκαν από την πρώτη Κυριακή κιόλας.
Ο κ. Σουλιώτης, αν και δεν εξελέγη δήμαρχος επιθυμούσε να θέσει υποψηφιότητα για την προεδρία της ΠΕΔ στις κάλπες της 11ης Φεβρουαρίου. Αλλά μάλλον το ξανασκέφτηκε...