Συνελήφθη από τους αστυνομικούς του Α.Τ Λίμνης ο 46χρονος ο οποίος κατηγορείται για ενδοοικογενειακή βία και σωματική βλάβη κατά του 35χρονου ΑΜΕΑ, γιου της συζύγου του που έγινε στο Μουρτιά της Λίμνης στην Β. Εύβοια. Ο 46χρονος πατριός έκαψε με πυρακτωμένο σίδερο τον 35χρονο στο λαιμό, ο οποίος μεταφέρθηκε στο Κέντρο Υγείας στο Μαντούδι με ασθενοφόρο. Ο 35χρονος κατέθεσε μήνυση κατά του 46χρονου πατριού του ο οποίος συνελήφθη και οδηγήθηκε στο Αστυνομικό Τμήμα όπου με την σειρά του υπέβαλε μήνυση στο 35χρονο γιο της συζύγου του