Δεν συνηθίζει τις εμφανίσεις στις κοινωνικές εκδηλώσεις ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης Δήμου Χαλκιδέων Νίκος Παπαγεωργόπουλος, λόγω των πολλών αυτοδιοικητικών και επαγγελματικών υποχρεώσεων. Χθες όμως ήταν ειδική η περίσταση αφού το 9ο Περιφερειακό Τμήμα Ανατολικής Στερεάς Ελλάδας του Οικονομικού Επιμελητηρίου πραγματοποίησε εκδήλωση κοπής πίτας με βραβεύσεις.
Ανάμεσα σε αυτούς που βραβεύτηκαν ήταν και ο κ. Παπαγεωργόπουλος, ο οποίος είναι οικονομολόγος στο επάγγελμα και βραβεύτηκε για την προσφορά του στον τόπο του μέσω της ενασχόλησής του με την Τοπική Αυτοδιοίκηση.
Τον κ. Παπαγεωργόπουλο βράβευσαν ο πρόεδρος Γιάννης Κοτρογιάννης και ο οικονομικός επόπτης Δημήτρης Αναστασίου.