Σύσκεψη πραγματοποιήθηκε χθες στην αίθουσα του Εργατικού Κέντρου Εύβοιας για τα προβλήματα στις δομές υγείας στην Εύβοια και στο Νοσοκομείο Χαλκίδας. Στη σύσκεψη την οποία διοργάνωσαν το Σωματείο Εργαζομένων Νοσοκομείου Χαλκίδας και η Ένωση Νοσοκομειακών Γιατρών Εύβοιας, έδωσαν το «παρών» ο πρόεδρος του Νομαρχιακού Τμήματος της ΑΔΕΔΥ Άρης Αυξωνίδης και ο πρόεδρος του Συλλόγου δασκάλων και νηπιαγωγών Εύβοιας Λάμπρος Γιαννούχος.
Η υγεία αφορά όλους και γι΄αυτό η προσπάθεια για την επίλυση των προβλημάτων πρέπει να είναι κοινή.