Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της αγωνιστικής μεταξύ του ΑΟΝ Αρτάκης και του Σβορώνου που έγινε στο γήπεδο της Αρτάκης καθώς τελείωσε με 0-0 παρά τις εκατέρωθεν προσπάθειες των παιχτών των δυο ομάδων και ως εκ τούτου η βαθμολογική διαφορά των δυο ομάδων να παραμένει στον έναν βαθμό υπέρ του ΑΟΝΑ (60-59) αλλά από αυτό το αποτέλεσμα να επωφελείται ο Εθνικός Ν.Κεραμιδίου και να ξεφεύγει δυο βαθμούς από την Αρτάκη (62-60) γιατί αυτός κέρδισε στην Κατερίνη τον Πιερικό με 2-0.
Όλα ακόμα είναι ρευστά καθώς με θετικά αποτελέσματα η Ευβοϊκή ομάδα στη συνέχεια (την προσεχή αγωνιστική παίζει εκτός με το Βατανιακό, το Κεραμίδι εκτός με τον Αστέρα Πετριτή που «καίγεται» για βαθμούς