Οι εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών Μελών των οργάνων του ΤΕΕ θα διεξαχθούν σε όλη τη χώρα την Κυριακή 19 Μαΐου 2024 από τις 8 το πρωί έως τις 7 το βράδυ.
Τα μέλη που βρίσκονται στην περιοχή του Περιφερειακού Τμήματος Νομού Ευβοίας ψηφίζουν στη Χαλκίδα σε 3 εκλογικά τμήματα, στο Ξενοδοχείο «Παλίρροια», (Ελ. Βενιζέλου 2, Χαλκίδα).
Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1ο ΕΥΒΟΙΑΣ: ΑΑΡΩΝ μέχρι και ΚΑΣΙΜΕΡΗΣ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2ο ΕΥΒΟΙΑΣ: ΚΑΣΙΜΗ μέχρι ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ
3ο ΕΥΒΟΙΑΣ: ΠΑΠΑΔΟΓΙΩΡΓΑΚΗ μέχρι και ΩΤΤΑ