Δεν υπάρχει αστυνόμευση, δεν υπάρχει σωτηρία. Ο καθένας θα παρκάρει όπου θέλει χωρίς να υπολογίζει κανέναν και τίποτα. Όπως ο κύριος στην οδό Αγγ. Γοβιού που πάρκαρε πάνω στο πεζοδρόμιο. Αν δεν πληρώσει να τον "τσούξει" στην τσέπη έστω κι αν είναι 40 ευρώ δυστυχώς δεν καταλαβαίνει κανείς.
Είναι όπως στα δικαστήρια που πλέον λιγοστεύουν κατά πολύ οι μηνύσεις. Ολοι αγωγή καταθέτουν αφού μόνο αν βάλει το χέρι στην τσέπη δεν θα το ξανακάνει...