Σήμερα, ανήμερα της Πρωτομαγιάς, τα συνδικάτα και τα σωματεία της Εύβοιας τίμησαν τους αγώνες της εργατικής τάξης και ο πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Εύβοιας Αντώνης Κούκουρας, αφιέρωσε την σημερινή ημέρα στους εργαζόμενους της ΛΑΡΚΟ και στον 4ετή αγώνα τους.
Ο πρόεδρος κάλεσε τους παρευρισκομένους να δείξουν εργατική αλληλεγγύη και να στηρίξουν την κινητοποίηση των εργαζομένων της ΛΑΡΚΟ στις 10 Μαΐου.