Δυο νέα πρόσωπα στο ΔΣ του Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών Χαλκίδας εκλέχτηκαν στις προχθεσινές εκλογές. Πρόκειται για τους Σπύρο Γιαννάκη, δάσκαλος στο Δημοτικό Σχολείο Ανθηδώνος και Λευτέρης Πατσιατζής, δάσκαλος στο 24ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας.
Οι άλλοι
τρεις της παράταξης ΔΗ.ΣΥ., Λάμπρος Γιαννούχος, Εριφίλη Βουγιούκα και Σταμούλου
Ιωάννα, ήταν και στο απερχόμενο Διοικητικό Συμβούλιο. Στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο
δεν θα είναι η Ρούλα Μαγκλάρα.